13 Mart 2015 Cuma

Eserin Adı : Karanlık Cennet
Eserin Orjinal Adı : Dark Eden
Yazar : Patrick Carman
Yayınlanma Tarihi ve Yeri : 2011, İstanbul
Yayın Evi : Sayfa 6
Türü : Fantastik
Sayfa Sayısı : 248
Puanım : 3.5
Konusu : Yedi genç. Hepsi de birbirine yabancı.Ama ortak bir özellikleri var: korkuları… Hayatlarını zorlaştıran fobilerinden kurtulmak üzere Dr. Stevens'a başvurmuşlardı.
Tedavilere yanıt vermeyince doktorun tavsiyesi ve ailelerinin onayıyla, bir tür özel klinik olan Eden Kalesi'ne gönderildiler. Kasvetli bir ormanın içinde ıssız bir kaleyi andıran bu binada yaşlı bir adam özel bir tedavi uyguluyordu. Dr. Stevens aileleri Eden
Kalesi'nin kesin çare olduğuna inandırmış olsa da, doktorun "7" adlı gizli dosyasına ulaşan Will bu kalenin kendilerine mezar olacağını sezmişti. Şimdi tek istediği, âşık olduğu Marisa'yla birlikte buradan kurtulmak. Fakat bunu başarmak için Eden Kalesi'nin ardında yatan kirli gerçeği ortaya çıkarmak zorunda "Karanlık Cennet, bir sonraki sayfaya geçmeye korkacağınız, sürükleyici bir gerilim." Los Angeles Times"Heyecan dolu, harika bir gençlik serüveni…" Bulletin of the Center for Children's Books Tedavi olacaklarını zannederken içine düştükleri korkunç tuzakla yüzleşmek zorunda kalan yedi gencin tüyler ürpertici hikâyesi..."
Kirkus Reviews

Kitap Hakkındaki Yorumum :

Korkularının hayatlarını engellediği yedi tane genç çocuk farklı bir tedavi için özel bir kliniğe gönderilme kararıyla karşı karşıya kalırlar. Diğer çocukların aksine Will bu tedaviyi kabul etmek istememektedir ve ilk andan itibaren kaçarak ana binanın yanındaki binada bir bodruma saklanır. Bu bodrum katındaki ekranlardan diğer arkadaşlarını ve tedavilerini izleyebilecekleri ekranlar bulunmaktadır. Gençlerden oluşan ve büyüklerin okuması için tasarlanmış kitaplardan birisi daha. Korkularının gitmesi mi iyidir kalması mı sorusuna sonunda hayretle karşılık bulacak yapıda bir roman. Daha farklı kurgulanabilir miydi evet, kurgulanabilirdi. Tüm sırların açıklanması son birkaç sayfaya sığdırılmış bu da hikayenin ilginçliğini kısa sürede geçmesine sebep oluyor. Bu hikaye sayfalara yayılabilirdi. Farklı ve ilginç bir hikaye bu kurgulanış sebebiyle yine harcanmış gibi geldi bana. Çok daha güçlü ve çok daha detaylı yazılabilirdi izlenimi veriyor. Ama tüm bu durumlara rağmen yine de farklı ve özgün bir hikaye. Fantastik edebiyatta sıkça karşımıza çıkan ölümsüzlük hikayelerinin çok başka bir döngüde işlenmiş olması sebebiyle keyifle okunabilecek bir eser. Fantastik severlere tavsiyemdir. Keyifli Okumalar Dilerim. Sevgiler.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder